Sinu ostukorvis ei ole tooteid

Proovi

11 geniaalset nippi suurte einete valmistamiseks väikeses köögis

Kui sul on väike korter (ja olgem ausad, paljudel inimestel on), siis tõenäoliselt on ka sinu köök pisike. Kuid enne, kui loobud söögi tegemisest ja hakkad end harjutama restorani-, kiir- ja mikrolaineahjutoitudega, loe nippe, mis aitavad sul valmistada suuri eineid väikses köögis - ilma hulluks minemata.

1. samm: Korista

Kui sul on vähe ruumi, siis sa juba tead, et sa ei saa endale lubada segadusel kuhjuda - ja sama kehtib ka köögi kohta. Vabane absoluutselt kõigest, mida sa ei vaja või ei kasuta regulaarselt - eriti, kui see võtab väga olulise osa sinu tööpinnalt, mida vajad paljude olulisemate asjade jaoks.

2. samm: Kasuta seinu

Sul ei ole piisavalt kappe, kuid sul on seinad, eks? Sel juhul kasuta need ära: riputa mõned lisariiulid, paigalda konksud potti-pannide jaoks ja magnetriba nugade jaoks - enam kui tervitatav on kõik, mis vabastab köögitarvikutest sinu kapid ja tööpinnad, mida saaksid reaalselt kasutada toidutegemise pinnana.

3. samm: Kasuta kraanikaussi ja pliiti

Kui sa ei kasuta oma kraanikaussi ja pliiti, siis saad need katta spetsiaalsete katetega, mis võimaldavad sul kasutada seda avarust lisatööpinnana. Nüüd saad hakkida, segada ja teha muidu kokkamistegevusi palju suuremal pinnal, mis on kindlasti sulle vajalik. Kui pead taas kraanikaussi või pliiti kasutama, eemalda lihtsalt kaas ja saadki tegutseda.

4. samm: Korista käigu pealt

Me teame, see tundub täiesti ilmse asjana, kuid see toob kaasa tõelise muutuse. Puhas, tühi tööpind ja tühi kraanikauss on tohutu erinevus väikeses köögis. Kui sul on nõudepesumasin, siis pane asjad sinna sisse kohe pärast nende kasutust, ja kui sul pole, siis pese käigu pealt - see säästab hulganisti sinu aega ja ruumi pikas perspektiivis.

5. samm: Lihtsalt rösti

Kui valmistad suuremat einet, püüa leida viis seda teha röstides, kuna see muudab su elu palju lihtsamaks. Lihtsalt pane suurem lihatükk sügavamasse panni, lisa viilutatud kartulid ja juurviljad ning pane ahju - sellest täiesti piisab. Samal ajal, kui toit valmib, on sul piisavalt aega koristada kööki või valmistada magustoitu.

6. samm: Kasuta söögilauda

Sinu söögilaua näol on tegemist täiendava ettevalmistuspinnaga, eriti kui see asub köögi lähedal. Lihtsalt kasuta seda juurikate ja liha hakkimiseks, asjade lauale jahtuma jätmiseks või ideaalse taigna tegemiseks. Tõenäoliselt on see veidi madalam kui su töötasapind, kuid sellest ikkagi piisab.

7. samm: Kasuta kapipealseid

Kui sul pole just laeni kapid, siis on suur tõenäosus, et sul on piisavalt ruumi oma kappide peal. See tähendab, et saad lihtsasti kasutada seda ruumi selliste asjade hoiustamiseks nagu harva kasutatavad köögimasinaid, suured potid-pannid või kaunid portselannõud, mida kasutad harva erilistel juhtudel

8. samm: Osta ratastel köögisaar

Ilus väike ratastel köögisaar on miski, mida saad kasutada terves kodus: köögis hoiustamiseks ja tööpinnana, ja kui sa võõrustad külalisi, saad kasutada seda osana söögilauast. Ja kui kõik on läbi ja soovida puhata oma diivanil, saad kasutada seda kohvilauana.

9. samm: Hoiusta ahjus

Ajal, mil sa ei kasuta ahju, saad seda kasutada oma pottide-pannide ja muude suuremate köögitarvikute hoiustamiseks. Ainult pea meeles neid eemaldada enne ahju sooja panemist - juhul kui sa loomulikult uusi potte-panne ei taha.

10. samm: Muuda asjad lihtsaks enda jaoks

Asjade nullist alates valmistamine ei võta ainult energiat ja aega, see võtab ka tohutult ruumi. Kui valmistad suurt einet kogu perele, siis on mõistlik sul teha asjad enda jaoks lihtsamaks ja osta kõik, mida saad. See ei tähenda, et toit peaks maitsema nagu oleks see purgist tulnud - saad lihtsasti toidule lisada lisakoostisained, et muuta toit enda moodi ja sellega külalistele muljet avaldada.

11. samm: Mõtle välja õige ajastus

Väikses köögis ei saa sa teha asju ühekorraga - sellepärast on suurte einete valmistamisel tähtis mõelda ajastuse peale. Püüa asjad ette valmistada juba varakult ja ära püüa tegeleda mitme asjaga korraga - sul pole lihtsalt selleks piisavalt ruumi.