Sinu ostukorvis ei ole tooteid

Proovi

Kuidas sel talvel ise oma supertoitu kasvatada?

Sel talvel ei pea sa värskete supertoitude kasulikkusest ilma jääma – kasvata sel talvel neid oma päiksepoolsel aknalaual ise. Ilmade külmenedes on üha tähtsam organismi toitainerikaste toitudega tugevdada. Mis oleks selleks veel parem kui töötlemata supertoit? Ökonoomne ja lõbus ettevõtmine – supertoidu mikroaia kultiveerimine on lihtsam, kui arvata võid.

Sel talvel ei pea sa värskete supertoitude kasulikkusest ilma jääma – kasvata sel talvel neid oma päiksepoolsel aknalaual ise. Ilmade külmenedes on üha tähtsam organismi toitainerikaste toitudega tugevdada. Mis oleks selleks veel parem kui töötlemata supertoit? Ökonoomne ja lõbus ettevõtmine – supertoidu mikroaia kultiveerimine on lihtsam, kui arvata võid.

Kuna toiduainete hinnad sööstavad ka sel hooajal taevasse, otsivad tarbijad lihtsaid viise, kuidas väiksema eelarvega hästi ja tervislikult süüa. Aknalaua-aiad ühendavad ruumisäästliku Prantsuse intensiivse aiapidamise ning lihtsasti kasvatatavad taimed, andes kokkuhoidliku lahenduse kõrgetele hindadele.

Parimad tubased supertoidud

Nende nelja supertoiduaine kasvatamine käib ilma vaevata ja need taimed sobivad ideaalselt tubasesse aeda. Lihtsalt kasuta Prantsuse intensiivaianduse tehnikat ja kasuta ülirikast kompostmulda, kompaktset istutusviisi ja pidevat saagikoristust ning ongi kõik.

Rukola

Rukola on kergelt vürtsikas, kiiresti kasvav supertoit. Selles on palju A-, C- ja K-vitamiini, see kaitseb naha-, kopsu- ja suuvähi ning ka Alzheimeri tõve eest. Selles on palju B-rühma vitamiine, tänu millele annab rukola sulle energiat ja rahustab ka närvisüsteemi. Lisaks sisaldab rukola veel diindolüülmetaani (DIM), ühendit, mis mõjub pärssivalt inimpapilloomviirusele (HPV) ning emakakaela düsplaasiale. Rukolas on palju vaske, rauda, fütotoitaineid, klorofülli ja ka kiudaineid.

Koriander

Koriander on silmapaistev ürt, mis kontrollib veresuhkru taset, neutraliseerib raskemetalle ning sellel on tugevad antibakteriaalsed omadused. Uuringud on näidanud, et koriandri söömine tuleb kasuks diabeetikutele, sest see aitab suurendada insuliini eritamist ning alandada veresuhkru taset. Võimsa neutralisaatorina eemaldab koriander raskemetallid, nagu elavhõbe, sidudes toksiinid enda külge ja väljutades need ohutult kehast. Koriander sisaldab ka dodetsenaali, tugevat antibakteriaalset ainet. Teadlased on avastanud, et dodetsenaal on salmonella toidumürgitusega võitlemisel palju tõhusam kui tavaliselt kasutatav gentamitsiin. See maitsev ürt leevendab ka hormoonidest tingitud meeleolu kõikumisi, kuseteede põletikke, artriiti, maksaprobleeme ja seedehäireid.

Pune

Kreeka filosoof Hippokrates kasutas punet selle desinfitseerivate omaduste tõttu ning seedehäirete puhul aitava toonikuna. Teadus on tõestanud, mida Hippokrates intuitiivselt aimas – pune sisaldab võimsaid bioaktiivseid ühendeid, mis peletavad eemale nakkushaigused, parasiidid ja põletikud. Mehhiko teadlased leidsid, et pune tarbimine on efektiivne giardia parasiitnakkuse vastu. Peale kandes leevendab see külmaville ja aknet. Pune sisaldab palju antioksüdante – sama kogus punet sisaldab 42 korda rohkem antioksüdante kui õunad, 12 korda rohkem kui apelsinid ning neli korda rohkem kui mustikad. Lisaks on selles palju K-vitamiini, rauda, mangaani ja kiudaineid – pune on üks tervislikumaid taimi, mida süüa.

Vesikress

Iidsed pärslased ja roomlased mõistsid vesikressi erakordseid kasulikke omadusi ning kasutasid selle raviomadusi selleks, et võimendada ajutööd, rahustada närvisüsteemi ning isegi libiido tõstmiseks. Vananemisvastaseks supertoiduks peetav vesikress on täis silmi kaitsvat luteiini ning antioksüdante. Vesikress on suurepärane joodi allikas – see kaitseb radiatsiooni eest ja aitab hoida kilpnäärme tervist. Lisaks on vesikressis palju A-, B-, C-, D-, E- ja K-vitamiini ning kaltsiumit, fosforit, kaaliumit, rauda, vaske, räni ja tsinki.

Unusta ilutaimed – kasvata selle asemel tubast miniaeda. Nende nelja parima supertoiduga tuleb tervise hoidmine ja raha säästmine sul sellel talvel suurepäraselt välja.