Sinu ostukorvis ei ole tooteid

Proovi

Lisa suvistele roogadele maitset

Suvi on käes ning seepärast eelistad ilmselt kergemat ja lahjemat toitu. Sellega on aga see probleem, et sageli puudub lahjal toidul see õige ja mõnus maitse. Kui tahad muuta toidu maitsvamaks, muutmata seda samal ajal liiga rammusaks, on meil mitu head mõtet, kuidas see soov teoks teha!

Lisa toitudele tsitrusemahla

Sidruni, laimi ja veriapelsini (või ka eksootilisemad tsitrusviljad, mida tunned ja mida kohalikus kaubandusvõrgus võib leida) põnev maitse on suurepärane lisand paljudele suvistele roogadele, lisades täiesti uue maitse mõõtme.
Tsitrused sobivad eriti hästi kala ja linnulihaga – need on toiduained, mida kasutame suvel eriti palju. Need on lahjad, neid on lihtne valmistada, need valmivad kiiresti ja maitsevad võrratult. Kui hakkad nende maitsest natuke tüdinema (mis võib ausalt öeldes juhtuda üsna kiiresti), lisa neile veidi tsitrusemahla ja maitse saab hoopis värvikam!

Maailma vürtsid

Kui kasutad toitude maitsestamiseks tavaliselt soola, pipart ja natuke rosmariini, siis tänavu suvel on aeg sammuke edasi astuda. Maitseainete ja maitsete maailm on tohutu suur ja suvi on suurepärane aeg selle avastamiseks. Vürtside ja maitseainete puhul on hämmastav see, et need ei lisa toidule ainsatki kalorit, kuid annavad hämmastaval hulgal maitset.
Kui sulle ei meeldi eksperimenteerida, tee kõigepealt veebis veidi uurimistööd ja loe, millised toiduained milliste vürtsidega sobivad. Kui oled aga seiklushimulisem, riski natuke ja proovi välja töötada päris oma krutskiga kombinatsioonid – kes teab, võib-olla avastad nii enda jaoks uue lemmikmaitse.

Viska kõik grillile

On lihtsalt hämmastav, kuidas kõik maitseb grillituna hoopis paremini! Ilmselt sa juba grillid liha ja kala, kui aga tahad avastada mõne vana hea toiduaine täiesti uuest küljest, võib grillimine olla selleks väga hea võimalus.  Ilmselt üllatab sind, kui pikk on nimekiri toiduainetest, mida võib grillida.
Köögiviljade grillimine on väga hea mõte, kuid millegipärast me ei tee seda kuigi sageli. Sel suvel tee teisiti: grilli oma lemmikköögivilju ja ava nende maitse täiesti uus mõõde. Tõeline maiuspala on aga grillitud puuviljad: need on veel magusamad, mahlasemad, intensiivsema maitsega ja lihtsalt öeldes mõnnad. See on väga hea magustoidu ja kiire suupiste idee – sulle maitseb see kindlasti!

Juust sobib hästi kõigega

Ilmselt ei ole olemas mitte ühtegi rooga, mida ei saaks veelgi paremaks muuta, lisades sellele veidi juustu. Ole aga ettevaatlik – juust võib olla üsna rammus ja sisaldada seega ka paraja portsu kaloreid. Kui tahad, et toit oleks lahjapoolne, ei tohiks sa kindlasti juustuga liialdada.
See aga ei tähenda, et peaksid sellest täiesti loobuma! Kõige parem lahendus on kasutada väikeses koguses tugeva maitsega juustusorte, nagu feta, parmesan või gorgonzola. Need annavad toitudele tugeva maitsenüansi, kuid hoiavad lahja, värske ja suvisena!

Maitsesta vett

Suvel peame hoolitsema selle eest, et organism oleks korralikult niisutatud, mis tähendab tavaliselt suures koguses vee joomist. Võid muidugi juua ka mahlu ja muid vedelikke, kuid need sisaldavad tavaliselt palju suhkrut, mis ei ole kasulik. Ning lihtne tõde on jätkuvalt see, et miski ei kustuta janu paremini kui vesi.
Kui aga oled tüdinenud iga päev liitrite kaupa halja vee joomisest, võid veele maitset lisada. Selleks viiluta mõned puu- või köögiviljad (võid kasutada sidruneid, laime, apelsine, õunu, greipe, maasikaid, kurke, piparmünti...), vala neile vesi peale ja jäta ööseks külmkappi seisma. Hommikul võid nautida mõnusat värskendavat jooki. Lihtne, maitsev ja tervislik samal ajal – naudi parimat, mida suvel on pakkuda!