Sinu ostukorvis ei ole tooteid

Proovi

Puu- ja köögiviljad talvehooajaks

Kas hakkad talveks hoidiseid valmistama? Kõige maitsvaimad puu- ja köögivilju võid nautida terve talv läbi, kui neid õigesti säilitad. See on tegelikult väga lihtne ning vaeva väärt, sest saad kõiki neid maitsvaid puu- ja köögivilju ka külmadel talvepäevadel nautida. Vali oma lemmikvili ning leia õige moodus selle säilitamiseks!

Kas hakkad talveks hoidiseid valmistama? Kõige maitsvaimad puu- ja köögivilju võid nautida terve talv läbi, kui neid õigesti säilitad. See on tegelikult väga lihtne ning vaeva väärt, sest saad kõiki neid maitsvaid puu- ja köögivilju ka külmadel talvepäevadel nautida. Vali oma lemmikvili ning leia õige moodus selle säilitamiseks!

Puuviljatarrendid, -marmelaadid ja -moosid

Üks populaarsemaid ja ehk ka maitsvamaid viise puuviljade säilitamiseks on valmistada tarrendeid, marmelaade ja moose. Kõik need on põhimõtteliselt segud puuviljadest, suhkrust ja teistest erinevatest lisanditest, mis tagavad puuviljade hea maitse läbi talve.

Maitsvad palad külmadeks talvepäevadeks

Kui soovid oma puuvilju niiviisi hoidistada, siis pead leidma vaid õige retsepti, tegema läbi steriliseerimisprotsessi, mis tagab sinu maiuspalade kauakestvuse – ning saadki talvel puuviljade magusaid ja hapusid maitseid nautida.

Tervete puuviljade säilitamine

Kui soovid säilitada terveid puuvilju, et nautida neid talvel samamoodi nagu suvel, siis ka see on võimalik, kuid pead järgima mõningaid lihtsaid juhtnööre.

Vali õige puuvili

Säilitamiseks valitud puuvili peab olema käsitsi korjatud; puu otsast kukkunud vili ei ole hea valik. Samuti pead veenduma, et puuvili ei ole kahjustada saanud; kahjustatud puuviljad ei säili väga kaua. Puuvilja säilitamine peab toimuma õigel ajal; vili peaks olema valmis, aga mitte liiga valmis.

Leia õige koht

Säilita oma puuvilju puukastides, mis võimaldavad õhul ringelda, kuid mähi iga puuvili eraldi paberisse, et viljad üksteisega kokku ei puutuks. Pead olema ka väga ettevaatlik, et sa ei hoiaks õunu ja pirne samas ruumis, sest see võib põhjustada puuviljade mädanemist. Oluline on ka see, et ruum ei oleks liiga külm; temperatuur ei tohiks langeda miinuskraadidesse.

Köögiviljade säilitamine

Kodus kasvatatud köögiviljad terve talv otsa sinu sahvris – mis võiks olla parem? Õigesti säilitades võid nautida kuude kaupa tervislikku ja looduslikku toitu, mis parandab sinu toidulaua kvaliteeti. Võid säilitada kartuleid, sibulaid, küüslauku, kõrvitsaid või isegi tomateid, samuti sellerit, porrulauku, rooskapsast ning pipraid. Kui tingimused on õiged, säilivad köögiviljad üpris kaua.

Vali õige aeg

Köögiviljad peaksid jääma võimalikult kauaks aeda, kuid hoia ilmal silma peal, et kallid viljad külma ei saaks. Kindlasti korja köögivilju kuiva ilmaga ja kuivata neid enne hoiule panemist põhjalikult – nii säilivad need palju kauem.

Täiuslik ettevalmistus

Kui köögiviljad on korjatud, pead hoolikalt välja valima need, mida tahad talveks säilitada – vali ainult terved, kahjustamata ja plekkideta köögiviljad. Eemalda rohelised pealsed, pühi maha suured muda- või mullatükid, kuid sa ei pea köögivilju puhastama või pesema.

Taga õiged tingimused

Köögiviljade säilitamisel pead teadma, et need vajavad erinevaid tingimusi – pead neid kodus säilitades väga innovatiivne olema. Köögiviljad, nagu kapsad, kaalikad, redised, peedid, porgandid, rooskapsad, seller, kartulid ja õunad, peaksid olema jahedas ja niiskes ruumis. Sibulad aga vajavad jahedat ja kuiva õhku, samas kui kõrvitsad, kabatšokid ning bataadid vajavad kuiva ja suhteliselt sooja kohta.

Kontrolli üle

Kui sinu talvevarud on valmis ja talv on käes, peaksid pühendama paar lisaminutit oma varude kontrollimisele. Ükskõik kui hoolas sa parimate puu- ja köögiviljade korjamisel olnud oled, võib õnnetusi siiski ette tulla ja sa peaksid õigel ajal jaole saama.

Veendu, et talvevarud on ühes tükis

Kontrolli oma varusid ning eemalda kõik puu- ja köögiviljad, millel on näha mädanemise tunnuseid – mädanemine ei hävita mitte üksnes selle ühe vilja, vaid mõjutab ka tema naabreid, nii et sa võid kõikidest talvevarudest ilma jääda. Regulaarne kontrollimine on väga hea mõte – veendu, et sinu talvevarud valmistavad sulle talv läbi rõõmu!

 

Pilt: arnicahomeopathypractice.co.uk