Sinu ostukorvis ei ole tooteid

Proovi

Seitse põhjust organismi puhastuskuuri tegemiseks!

Miljonid meie hulgast, rohkem kui pool rahvastikust kannatab nn kroonilise väsimuse sündroomi (inglise keeles FLC syndrome) all. Seepärast tunnedki end nagu tühjaks pigistatud sidrun. Mõnikord väljendub see kergemates sümptomites, nagu valulikud liigesed või lihased, hajameelsus, väsimus, peavalud, allergiad või gaasid, või tõsisemates sümptomites, nagu autoimmuunhaigus, migreenid, astma, akne, ärritunud soole sündroom, reflukshaigus, artriit või midagi veelgi hullemat.

Miljonid meie hulgast, rohkem kui pool rahvastikust kannatab nn kroonilise väsimuse sündroomi (inglise keeles FLC syndrome) all. Seepärast tunnedki end nagu tühjaks pigistatud sidrun. Mõnikord väljendub see kergemates sümptomites, nagu valulikud liigesed või lihased, hajameelsus, väsimus, peavalud, allergiad või gaasid, või tõsisemates sümptomites, nagu autoimmuunhaigus, migreenid, astma, akne, ärritunud soole sündroom, reflukshaigus, artriit või midagi veelgi hullemat.

Organismi puhastuskuur võib need probleemid aga lahendada. Tänapäeval on sõnal „detoksikatsioon” või lihtsamalt öeldes „puhastuskuur” halb konnotatsioon. Sellele mõeldes võib tekkida kujutluspilt vastikute jookide joomisest, pidevast näljatundest, kõhulahtisusest, mis paneb tualeti vahet jooksma, või muidu kannatamisest ja enese kurnamisest.

Tegelikult on aga nii, et detoksifikatsioon tähendab teaduslikult väljatöötatud meditsiinilist suhkru ja kõige suhkruks muutuva väljutamist organismist. Asja meeldiv külg on see, et seda tehakse lihtsalt kogu halva kraami väljutades ja häid asju – palju häid asju – asemele pannes.

Arukalt koostatud puhastusprogramm aitab vabaneda rohkemast kui mõned liigsed kilod. See on su võimalus parandada oma kehalist tervist igal tasandil.

Jah, sa võtad kaalus alla, kuid lisaks sellele märkad, et sul on rohkem energiat, magad paremini ja tuju paraneb, et kroonilised probleemid, sealhulgas liigesevalu, seedehäired, autoimmuunhaigus, peavalud, mäluprobleemid ja hajameelsus, põskkoobaste põletikud ja allergiad, isegi akne, ekseem ja psoriaas paranevad või kaovad täiesti. Isegi seksiisu võib suureneda ja seksuaalfunktsioon paraneda.

Organismi puhastuskuuri kasutegureid ei jõua kokku lugedagi, kuid vaatame lähemalt järgmist seitset positiivset tagajärge.

  1. Tunned end paremini.Kui teed puhastuskuuri, ärkad hommikul hoopis erksama tundega, tunned end värske ja elava, rõõmsa ja energilisena. Isegi kui oled sale, kuid sul on mürgistussümptomid, nagu väsimus, hajameelsus, valud siin-seal, seedimisprobleemid, allergiad ja peavalud, võib puhastuskuur need hädad kiiresti kõrvaldada. Enamik meist ei seosta oma enesetunnet sellega, mida sööme.
  2. Võtad kaalus alla.Teaduslik seisukoht on meid veennud, et kaalus allavõtmiseks ei ole vaja muud kui jälgida, kui palju kaloreid süüakse sisse ja kui palju neid kulutatakse, hoida energiatasakaalu ning  süüa vähem ja sportida rohkem. Kuidas see sinu puhul toimib? Ilmselt mitte kuigi hästi. Probleem on selles, et teoreetiline teaduslik seisukoht erineb rakendusteadusest. Teadus ütleb, et suhkru ja jahu kalorid on teistest VÄGA erinevad. Esiteks tekitavad need sõltuvust ja panevad liiga palju sööma ehk üle sööma. Teiseks häirivad need insuliini tasakaalu ja tekitavad põletikku, mistõttu rasv hakkab kogunema kõhupiirkonda ja tekib täitmatu isu tunne. Praktilise kontrolli tulemusel saab kinnitust, et suhkru kalorid on halvemad kui täisväärtusliku toidu kalorid. Suhkur häirib insuliini tasakaalu ja tekitab põletikku – see on topeltlöök, mis paiskab segi mis tahes pikaajalise püüdluse kaalus alla võtta. Kui teed organismi puhastuskuuri, kõrvaldad organismist ohtlikud toksiinid (sealhulgas suhkru!), mis hoiavad sind kaaluvangis.
  3. Kaob pidev näljatunne.Suhkur ja jahu tekitavad sõltuvust. Selle teaduslik põhjendus on selge ja veenev. Sellest hoolimata süüdistame paksu inimest, et ta on laisk õgard, mis tekitab häbi- ja süütunnet. Mõnikord ei ole see aga üldse inimese süü. Toiduainetööstus on tema bioloogia kaaperdanud. See on võtnud pantvangi meie maitsepungad, ajukeemia, hormoonid ja ainevahetuse: tööstus palkab „isueksperte”, et töötada välja rämpstoidu „õndsuspunkt”, mille eesmärk on tekitada „suursööjaid” ja suurendada nende magu, et nad veelgi rohkem sööks. Suhkur on uus nikotiin. Fakt on see, et suhkur on kaheksa korda rohkem sõltuvust tekitav kui kokaiin. Kui üritad kaalus alla võtta tahtejõu abil, kukud läbi. Puhastuskuur võimaldab sul ennast aga suhkru, jahu ning ületöödeldud ja n-ö ülemaitsestatud toidusarnaste toodete sõltuvust tekitava mõju konksu otsast vabaks võidelda.
  4. Kaovad toidutalumatuse sümptomid.Arukalt koostatud puhastusprogramm  kõrvaldab ka toiduained, mille suhtes organism võib reageerida põletiku ja paljude muude sümptomitega. Kaks kõige tavalisemat ja ohtlikumat toidutalumatuse allikat on gluteen ja piimatooted. Paljud ei teagi, et neil on toidutalumatus. Toidutalumatus ei ole pärisallergia, nagu allergilisus maapähkli või karpide suhtes, mis paneb keele paistetama, suleb kõri, tekitab lööbe ja võib tappa kõigest mõne minutiga. Toidutalumatus tekitab leebemaid reaktsioone igapäevastele toiduainetele.
  5. Organismi „restart”. Kõik me kipume kõrvale kalduma tervist hoidvast elustiilist: magame liiga vähe, liigume liiga vähe, sööme liiga palju halba toitu, stressi on liiga palju ja liiga vähe aega iseenda jaoks. Parim viis oma elu taaskäivitamiseks on puhastuskuur. Lihtsad ja maitsvad toidud. Ei mingeid toksiine ega meelemürke, mille all mõtleme suhkrut, jahu, töödeldud toiduaineid, kofeiini ja alkoholi. Enesetervenduspraktikad: sügav hingamine, igal öösel 7–8 tundi und, natuke liikumist ja enesearmastust. Kõik see töötab ja aitab kaasa keha ja vaimu n-ö tehasesätete taastamisele – ja pealegi veel kiiresti!
  6. Seks muutub paremaks. Seksihormoonid, mürgistus ja tervislik insuliinitase on otsesemalt seotud kui arvata võiks. Oleme harjunud arvama, et vähene seksiisu ja muud sümptomid on vanemaks saades täiesti normaalsed. Tegelikult aga ei ole. Halvad harjumused, nagu joomine ja suitsetamine, kokkupuude keskkonnamürkidega ja krooniline stress, viivad kõik koos seksihormoonid tasakaalust välja. Kui teed puhastuskuuri, kõrvaldad organismist mürkained, sealhulgas suhkru, mis tekitavad hormonaalset tasakaalustamatust ja paiskavad ainevahetuse segamini. Kui oled aru saanud, kuidas insuliin mõjutab teisi hormoone (sealhulgas nn seksihormoone), hakkad aduma, kuidas mürgine toit ja mürgine keskkond võivad su armuelu maatasa teha.
  7. Jõuad oma motivatsiooni ja valikute juurteni. Kui teed puhastuskuuri, hakkad analüüsima oma mõtteid ja veendumusi ning oma eluviisi, mis ei toeta su isiksuse omaduste väljendumist parimal viisil. Puhastuskuur aitab kiiresti enesetunnet parandada ja näitab sulle, kuidas tervis, energia, kaalukaotus ja – tõepoolest – ka õnnetunne on kõik sinu käeulatuses, kui kasutad toitu ravimina ja teed igapäevaelus mõned lihtsad muudatused. Kui oled saanud kätte kogemuse, mida tähendab tõeliselt hea enesetunne, hajameelsusest, täitmatust isust, liigesevalust, väsimusest, ülekaalust ja paljudest muudest kroonilistest terviseprobleemidest vabanemine, tead ka seda, et see rada viib kaugele.