Sinu ostukorvis ei ole tooteid

Proovi

Vürtsita oma elu!

Elu on tegelikult väga lihtne – aegajalt tuleb seda lihtsalt veidi vürtsitada, et seda põnevamaks ja huvitavamaks muuta, eks ole? Selleks pole paremat moodust kui tulise ja vürtsika toidu söömine. Tänapäeval teevad seda kõik – kuulsad kokad, popstaarid, toidu- ja isegi tervisegurud üle maailma. Sa küsid, miks? Sest vürtsikatel toitudel on palju eeliseid ning kõige tähtsamad neist oleme sinu jaoks siia kirja pannud. Kas oled valmis oma elu vürtsitama?

Parem seedimine ja kaalulangus

Täpselt nii – vürtsikate toitude söömine võib aidata kaalus alla võtta. Tulised vürtsid kiirendavad ainevahetust ja seedimist, tänu millele töötab seedesüsteem palju tõhusamalt. Pärast vürtsikate toitude söömist kiireneb mõneks ajaks kalorite põletamine – ideaalne aeg, et soovimatust pekist vabaneda!

Tugev süda

Kapsaitsiin on peamine keemiline ühend, mis annab toidule selle vürtsika maitse. Teaduslikud uuringud on näidanud, et inimestel, kes söövad tihemini vürtsikaid toite, on väiksem risk südamega seotud tervisehäireteks. Kapsaitsiin aitab alandada halba kolesterooli ja kõrget vererõhku, lisaks võitleb see põletikega, mis on üks südamehaiguste tekkepõhjusi.

Võitleb vähi vastu

Vähk on tänapäeva maailma üks tavalisemaid ja hirmutavamaid haigusi. Vürtsikas toit aitab vähi vastu võidelda, sest see vähendab selle riski ning mõnel juhul aitab isegi tappa vähirakke. Uuringud on näidanud, et inimestel, kes elavad piirkondades, kus vürtsikas toit on igapäevane nähtus, esineb vähem vähki.

Tõstab libiidot

Oo-jaa, vürtsikas toit on ka võimas afrodisiaakum! See kiirendab pulssi, tõstab kehatemperatuuri ja paneb meid higistama – vürtsikate toitude söömine meenutab üpriski palju seksi. Seega – kui soovid oma sekselu vürtsitada, siis vürtsikas toit on selleks õige valik. Teaduslikult tõestatud!

Parandab enesetunnet

Mõnikord lihtsalt on kehv enesetunne ja sinna ei saa midagi parata. Vale! Vürtsikates toitudes sisalduv kapsaitsiin tõstab serotoniini ja endorfiinide taset – see tuimestab valu, leevendab stressi ning tekitab heaolutunde. Külmad, lühikesed ja pimedad talvepäevad tekitavad tihti kerget masendust – nüüd tead, kuidas seda ravida!

Tugevdab immuunsüsteemi

Vürtsikatel toitudel on väga positiivne mõju immuunsüsteemile, sest need vähendavad külmetus- ja viirushaiguste riski. Samas leevendab vürtsikas toit ka nende haiguste paljusid ebameeldivaid sümptomeid – puhastab siinuseid, kergendab hingamist ning toob leevendust peavalule.

Parem uni

Teaduslikud uuringud on tõestanud, et inimestel, kes söövad tihti vürtsikaid toite, on unega vähem probleeme. Nad uinuvad kiiremini ja lihtsamalt, nende uni on parem ning kestab kauem ning see annab neile omakorda rohkem energiat igapäevaste väljakutsetega toimetulekuks. Kui sul on probleeme unetusega, siis nüüd tead, kuidas sellest jagu saada!

Kõrge toiteväärtus

Korralik toitumine on tervisliku elustiili juures väga oluline. Sinu menüüs peaks tihti olema vürtsikad toidud, sest neil on kõrge toiteväärtus ning need sisaldavad palju vitamiine, eriti A- ja C-vitamiini.

Sisaldab antioksüdante

Viimastel aastatel on olnud palju juttu antioksüdantidest, mis ei lase kehas tekkida kahjulikel vabadel radikaalidel. Aga tead mis? Vürtsikas toit sisaldab tavaliselt ka palju antioksüdante, tänu millele on see väga tõhus ravim. Proovi süüa palju sibulat, küüslauku, ingverit ja tšillit, sest ühel päeval võid selle üle väga õnnelik olla.

Nahahooldus

Kuna vürtsikas toit paneb meid higistama, on see ka väga tõhus vahend naha puhastamiseks. Toidu tulisus avab poorid, tänu millele saab nahk end puhastada.